Türkiye’Nin Tercih Edilen İş Arama Motorları    

Türkiye’de özellikle iş arayanlar için çeşitli iş arama motorları bulunmaktadır. İş arayanlar için özel algoritmalar yardımı ile birçok iş ilanlarının tek bir site üzerinde listeleyerek birçok iş ilanına ulaşma imkanı sağlanmaktadır. İş arama motorları ne iş yarar, önemi nedir gibi çeşitli sorulara sizler için araştırdık.

 

 

İş Arama Motorları Nedir ve Neye Yarar?

İş arama motorları çeşitli kariyer ve iş ilan sitelerinin yeni ve güncel iş ilanlarını tek bir site de yayınlanmasını sağlayan sitelerdir. Böylelikle iş arayan adaylar siteleri gezerek vakit kaybetmeden tüm ilanları bir site üzerinden görme imkanı sağlanır. Avrupa ülkelerinde bu tarz siteler çok yaygınlıkla kullanılmaktadır. İş arayan adayların iş arayışlarını kolaylaştırılır.

Ülkemizde de çeşitli iş arama motorları bulunsa da %90’lık bir oranda yabancı siteler kullanılmaktadır. En sık kullanılan iş arama motorları için içeriğimizi incelemeye devam edin!

 

 

Yabancı Uluslu İş Arama Motorları

Ülkemizde de yayın yapan ve faaliyet gösteren yabancı uluslu çeşitli iş arama motorları bulunmaktadır. Birçok kariyer sitesinin tüm iş ilanlarını tek bir site üzerinden görebilirsiniz. İşte bunlardan bazıları;
 

İndeed.com

Sadece ülkemizde değil dünya ülkelerinde en yaygın ve en çok ziyaret edilen iş arama motoru sayılabilir. Aylık 250.000.000 fazla ziyaretçi sayısı olan indeed.com çeşitli iş ilan sitelerinin ilanlarını sitesi üzerinde indekslemekte ve iş arayanlara gösterimlerini gerçekleştirmektedir. Ülkemizde de bazı kariyer sitelerinin iş ilanlarını listelemelerinde yer vermektedir.

 

İş aramak için: https://tr.indeed.com/

 

 

Jooble.org

Her ne kadar İndeed.com kadar olmasa da çok güçlü bir iş arama sitesidir. İş ve kariyer kategorisinde en sık ziyaret edilen 3 siteden biri olarak bilinmektedir. Kariyer ve iş ilan sitelerinin iş ilanlarını yayınlayarak iş arayan adaylara gösterimlerini gerçekleştirmektedir. Ülkemizde en sık ve en çok ziyaret edilen iş arama motorlarından biridir.

Ziyaret etmek için: https://jooble.org

 

Careerjet.com

Ülkemizdeki pek çok kariyer sitesinin iş ilanını careerjet.com üzerinde rastlamanız mümkündür. Pek çok bilinmese de ciddi bir trafik oranına sahiptir.

Ziyaret etmek için: https://www.careerjet.com

 

Jobsora.com

Avrupa ülkelerinde ciddi bir trafik oranına sahipken ülkemizde pek sık bilinmemektedir. Barındırdığı birçok iş ilanı ile adaylara iş ararken kolaylık sağlamaktadır.

Ziyaret etmek için: https://jobsora.com

 

 

Yerli İş Arama Motorları

Sadece ülkemizde hizmet veren ve sıklıkla kullanılan yer iş arama motorları bulunmaktadır. Henüz çok fazla yaygın olarak bilinmese de iş arayan adaylar için kolaylık sağlamaktadır.

 

Turkiyeisilanlari.com

Türkiye’de önde gelen birçok kariyer sitesi ile iş birliği içerisindedir. Bazı kariyer sitelerinin iş ilanlarını listelemelerine alındı bile! Akıllı algoritmaları sayesinde %100 mobil uyumlu iş arama motoru birçok iş ilanını bünyesinde barındırmaktadır. %100 yerli yazılımcılar tarafından geliştirilen bu iş arama motoru ile stressiz bir iş arama deneyimi sizi bekliyor. Henüz tüm kariyer siteleri ile iş birliği gerçekleştirmemiş olsa da birçok tanınmış iş ilan siteleri ile iş ortaklığı yapma aşamasındadır. Sizde turkiyeisilanlari.com sayesinde kolaylıkla iş arayabilir ve tek bir site üzerinden tüm iş ilanlarını görebilirsiniz.

İş arama için: https://www.turkiyeisilanlari.com

 

Lescard.com

Türkiye’de yıllardır iş arama motoru olarak faaliyet gösteren iş arama motorunu ziyaret ederek iş arayabilirsiniz.

Ziyaret etmek için: http://lescard.com

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?Copyright, Her hakkı saklıdır. sektortime.com | 2022

Iyzico