Firma Rehberinin Önemi (Bilmeniz Gereken Avantajlar)

Firma rehberlerinin günümüz de önemi oldukça az biliniyor. Ancak firma rehberlerinin oldukça fazla avantajları bulunuyor. Sizin de bir işletmeniz varsa bu içerik sizin için rehber niteliğinde olacaktır.

 

Firma Rehberlerinin 5 Önemli Avantajı

Pandemi döneminde daha da kıymetlenen teknoloji dünyası olmazsa olmazımız. Dijital dönemde yaşıyoruz ve nimetlerinden faydalanmak gerekiyor. Firma rehberlerinin önemli avantajları hakkında bilmediğiniz birçok şey olduğuna eminim! Dijital dünyada var olmanın size neler kazandıracağını birlikte inceleyelim.

 

1. Firma Rehberleri Sizi Görünür Kılar

Her işletme sahibi küçük ya da büyük ölçekli fark etmez dijital dünyada olmak istiyor. Özellikle küçük ölçekli firmalar dijital dünyaya neredeyse hiç yatırım yapmıyor. Bunun nedeni teknolojinin nimetlerini bilmemek, farkında olmamak, bütçe ayıramamak gibi sebepler bulunuyor. Burada dijital ortamlarda hiçbir ücret ödemeden görünür olacağınızı belirtsem! Evet, cebinizden hiçbir ücret çıkartmadan işletmenizin, firmanızın tanıtımını yapabilir ve arama sonuçlarında yer alabilirsiniz. Nasıl mı?

Arama motorlarını kullanarak “ücretsiz firma ekle” yazarak size bu imkânı tanıyan “firma rehberlerini” listeleyin. Ardından her siteye firmanızın bilgilerini girerek firmanızı ekleyin. Peki bunun firmanıza ne gibi faydaları olacak.

  • Firma adınız ile arama yapıldığında bu firma rehberleri sayesinde arama sonuçlarında görünür olursunuz.
  • Bu siteler sayesinde firmanızın birçok bilgisi yer alır. En önemlisi de “adresiniz”. Müşterileriniz fiziki konumuza ulaşarak sizinle yeniden etkileşime geçerler.
  • Firma rehberlerine yaptığınız kayıt sonrası müşterileriniz sizinle telefon numaranız üzerinden iletişime geçerler. Müşterileriniz sizin numaranızı kaybetmiş, silinmiş ya da numaranız değişmiş olabilir. Bu nedenle müşterileriniz sizi arayarak ürün ya da hizmetlerinizden yeniden satın alabilir.
  • Firma rehberlerine kayıt yaparken ya da firmanızı eklerken firmanız hakkında bilgi alırlar. Burada ürünlerinizi ya da işletmenizin sağladığı hizmetleri yazabilirsiniz. Yeni bir hizmet ya da farklı bir ürün aldığınız da bunu bu sayede müşterilerinize tanıtabilirsiniz. Sabit müşterileriniz yeni hizmetlerinizden de haberdar olarak bu hizmeti de satın alabilirler.

 

2. Yeni Müşteriler Kazanabilir ve Cironuzu Arttırabilirsiniz.

Firma rehberi siteleri trafiği yüksek web siteleridir. Bu nedenle sektörünüz ile alakalı arama yapan bir kullanıcı sizi bu siteler sayesinde keşfedebilir. Sizinle iletişim kurarak fiziki konumuza gelerek ürün veya hizmetinizi satın alabilir. Böylelikle aktif müşterinizin haricinde yeni müşteriler kazanabilirsiniz. Hizmetlerinizi satın alan müşterilere memnuniyet sağlayarak müşteri portföyünüzü genişletebilirsiniz. Böylelikle aylık veya yıllık cirolarınız da artış gözlemleyebilirsiniz.

 

3. Sanal Kimlik (Online Kartvizit) Oluşturabilirsiniz.

 

Firma sahipleri için kartvizit günümüz de neredeyse olmazsa olmazlar arasındadır. Her ne kadar “eski ve klasik yöntem” olarak görünse de kartvizitinizin olması önemlidir. Bir fuar alanında yeni tanıştığınız kişilere kartvizit vermek ve müşteri çekmek oldukça etkili bir yöntemdir. Bu yöntemin etkisi bazen dezavantajlar oluşturabilir. İnsanlar kartvizitinizi düşürebilir, kaybedebilir ya da çöp kutusuna atabilir. Günümüz de her işletme sahibi bu durumu oldukça sık yaşıyor. Ancak firma rehberlerine oluşturduğunuz “online kartvizitler” bu durumun oldukça önüne geçecektir. Firma adınız ile bir arama yaptıklarında adresinizden web sitenize kadar birçok bilgiye açıkça ulaşabilir. Burada firma rehberleri müşterileriniz ile yeniden veya yeni müşteriler kazanmanıza olanak sağlayacaktır.

 

 

4. Web Sitenize “Ziyaretçi” Akışı Sağlarlar.

Firmanızın bir web sitesi var ancak ziyaretçi çekemiyor musunuz? Bunun etkili yöntemlerinden biri de firma rehberlerine kayıttır. Bu sitelerin yüksek ziyaretçi akışı ile web sitenizi bu sitelere eklemeniz size ziyaretçi akışı sağlar. İnsanlar web siteniz de ürünlerinizi ya da hizmetlerinizi satın alabilir. Ayrıca bu sitelerden gelen ziyaretçileri bir havuz oluşturarak dijital pazarlama faaliyetleri uygulayabilirsiniz. Bu sizin markanızın tanınmasına ve hatta hizmetlerinizin satın alınmasını kolaylaştıracaktır. Ziyaretçisi olmayan bir web sitesi çalışmayan çalışanınıza benzer. Ofisiniz de ya da işyeriniz de çalışmayan bir personeli ne kadar tutabilirsiniz?

Sizin hala bir web siteniz yok mu? Ücretsiz web sitesi oluşturmaya ve arama sonuçlarında yer almaya ne dersiniz?

 

 

5. Firma Rehberleri Web Siteniz ve İşletmeniz İçin PR İmkânı Sağlar.

İşletme sahipleri firma rehberlerini oldukça geri plana atarlar. Bunun nedeni ne gibi avantajlar sağladıklarını bilmezler. Bu hataya sizler de düşmeyin. Bu siteler firmanızın bir yılda milyonlarca kez görüntülenmesine imkân sağlar. Bu sizin için tamamen “ücretsiz” bir reklam çalışmasından başka bir şey değildir! Bazı firma rehberleri sizlere ürün ya da hizmetlerinizin tanıtım yapma imkanı sağlar. Bunları akıllıca kullanmanız sizin için tamamen bir PR çalışmasıdır. Web sitesine gelen ziyaretçi akışı sitenizin otorite kazanmasını sağlarken tanınmasını da sağlar. Web sitesi otoritesi yüksek olan siteler arama sonuçlarında daha fazla görünür olacaktır.

 

Bilmeniz gereken 5 önemli maddeden bahsettik. Daha birçok avantaj bulunuyor. Sizde arama motorlarını kullanarak firma rehberlerini keşfedebilirsiniz. Buralara firmanızı ekleyerek bu avantajlarından yararlanmalısınız. Aşağıdaki bağlantımızı kullanarak firmanızı “sektortime.com” firma rehberimize ekleyerek buradan işe hemen başlayabilirsiniz.

Firmanızın ücretsiz eklemek için https://sektortime.com/firma-ekle.html bağlantısını ziyaret edin. Bize ulaşarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Ayrıca sektortime.com’un daha ayrıcalıklı avantajlarını keşfedebilirsiniz.

 

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?Copyright, Her hakkı saklıdır. sektortime.com | 2022

Iyzico